Zemřela herečka Vlasta Chramostová

06.10.2019

Je to symbolické, že ve stejném týdnu po odchodu Karla Gotta odešla Vlasta Chramostová. Jako by chtěl "Někdo" nastavit zrcadlo naší společnosti. A výsledek je patrný například v ubohých diskuzích k článkům na zpravodajských portálech.

Například názor "karel byl bůh, chátra 77 si státní pohřeb nezaslouží" měl podobný počet zastánců i odpůrců.

"Podepsala Chartu, takže státního pohřbu se od Bureše bohužel nedočká. Čest Vaší památce, paní Vlasto." Tento názor sbíral v diskuzi pod článkem o úmrtí Vlasty Chramostové převážně mínusy, podobně jako následující. "Tato dáma má rozhodně můj větší respekt jako člověk a umělec než K. Gott. Gott možná dělal "radost" masám v bezčasí, ona si však zachovala tvář a svojí prací nikdy nesešla ze svých morálních principů a uměleckých standardů. Čest její památce."

"To je ta paní co kdyby mohla tal by vlezla Vencovi Lahváčovi do zadku?? a spala s opilcem Landovským..Neměl jsem ji rád ani jako héérečku a ani jako člověka." Tak tento příspěvek, podobně jako následující naopak sbíral zejména plusy. "Paní V. Chramostová byla jistě dobrá a statečná herečka - ale většina národa bude mít stejně raději K. Gotta, neboť příslušnost k "disidentům" 89. let je nyní - po postupném odhalování zločinů 90. let pro mínění národa poněkud degradující. Češi jsou možná "vlezdopr....." - ale nejsou hloupí !!!!"

O tom prohlášení před vykřičníky v posledních letech stále více pochybuji! 

Ano, čest památce Vlastě Chramostové, charakterní ženě, vynikající herečce, která (pokud směla hrát) hrála významné role v několika filmech, které patří ke zlatému fondu a k mým nejoblíbenějším: Až přijde kocour, Bílá paní, Spalovač mrtvol. A budou mě provázet celý zbytek života...

P.S. Názory z diskuze v uvozovkách jsou přesnou kopií z portálů i s případnými chybami.