Quo Vadis Homo

14.12.2020

Již 30 let jsem neviděl tak aktivní policii jako nyní a také jsem neviděl tolik policejních aut a tolik policajtů v jednom okamžiku na stejném místě, jako jsem viděl v posledních týdnech na českobudějovickém náměstí při hlídání stánků s punčem. Vrcholem potom je vniknutí zásahové jednotky na narozeninovou party s beranidlem a samopaly. Hrůza! Je zřejmé, jaký duch a jací velitelé policii vládnou.

Bojím se domyslet, jakým směrem kráčí naše pomatená společnost pod vládou ještě pomatenějších (nebo mocichtivých) vůdců!

Odpověď zájemcům o ubytování:

Dobrý den,

Těší mě Váš zájem o ubytování u nás. Bohužel, v letošním "blázinci" není jednoduché odpovědět na Vaší poptávku. Jednak mám několik otevřených požadavků na silvestrovský termín, protože není jasné, zda se ubytovávat na chalupě smí. Spíše ne. I když by Vaše rodina byla sama v oddělené části objektu (včetně společenské místnosti a kuchyňky), nechci zažít vpád policajtů s beranidlem a samopaly, jako se odehrálo tento týden v Českých Budějovicích. (To samozřejmě s nadsázkou, na naší polosamotu by se jim nechtělo, pohodlnější je udeřit v centru.)

Přeji hezký předvánoční čas a klidné Vánoce.

Rychta Svatonina Lhota